Αρχική σελίδα Δραστηριότητες Εκπαιδευτικές Σεμινάριο για τη σύνταξη βιογραφικού σημειώματος

Σεμινάριο για τη σύνταξη βιογραφικού σημειώματος

Με χαρά το σχολείο μας υποδέχτηκε στις 19/02 τη Σύμβουλο σταδιοδρομίας, κυρία Χρύσα Μαρία Γραμμένου, για την υλοποίηση σεμιναρίου με θέμα τη σύνταξη και τον ρόλο του βιογραφικού σημειώματος.
Οι μαθητές και οι μαθήτριες κατανόησαν τη λειτουργία του βιογραφικού στην αναζήτηση εργασίας και γνώρισαν καλές πρακτικές για τη σύνταξή του.
Το ραντεβού με τη σύμβουλο ανανεώθηκε, ώστε άμεσα να διαμορφώσει από κοινού με μαθητές/μαθήτριες βιογραφικά σημειώματα.
Το σχολείο μας δεν περιορίζεται στην τυπική εκπαίδευση. Προσφέρει μια ολιστική εμπειρία για την ευημερία των μαθητών του και των μαθητριών του.
Η σωστή σύνταξη του βιογραφικού καθορίζει σε μεγάλο βαθμό την επιτυχή έκβαση της όλης προσπάθειας στην αναζήτηση εργασίας.
2cv
3cv