Αρχική σελίδα Δραστηριότητες Εκπαιδευτικές ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟ ΕΣΠΕΡΙΝΟ ΕΠΑΛ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟ ΕΣΠΕΡΙΝΟ ΕΠΑΛ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ

Στο σχολείο μας ενδιαφερόμαστε για τους μαθητές και τις μαθήτριες μας τόσο κατά τη διάρκεια της φοίτησής τους σε αυτό, όσο και για τη μελλοντική τους εξέλιξη. Φροντίζουμε να έχουν πλήρη ενημέρωση για τις επαγγελματικές προοπτικές που τους κατοχυρώνει η απόκτηση του απολυτηρίου του Γυμνασίου, καθώς και για όλες τις δυνατές μελλοντικές τους επιλογές, εφόσον επιθυμούν να συνεχίσουν τις σπουδές τους.

Για το λόγο αυτό, χθες Πέμπτη 4 Απριλίου, πραγματοποιήσαμε την προγραμματισμένη από καιρό επίσκεψη στο ΕΣΠΕΡΙΝΟ ΕΠΑΛ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ, όπου μετά από τη γενική ενημέρωση που είχαν οι μαθητές και οι μαθήτριες μας για τη λειτουργία του Επαγγελματικού Λυκείου, το πρόγραμμα σπουδών, τους τομείς και τις ειδικότητες που θα μπορούσαν, αν ήθελαν, να επιλέξουν, επισκεφτήκαμε όλα τα εργαστήρια που λειτουργούν στο σχολείο αυτό, για να δούμε τους χώρους και να πάρουμε περισσότερες πληροφορίες για τα μαθήματα, τα επαγγελματικά καθήκοντα και δικαιώματα, κ.ά.

Σε λίγο καιρό θα ξεκινήσουν οι εγγραφές και δεν είναι λίγοι και λίγες οι μαθητές και οι μαθήτριες μας, που έχουν ήδη κάνει την επιλογή τους.

Τους ευχόμαστε από καρδιάς κάθε επιτυχία και τους εγγυόμαστε ότι θα παρεμείνουμε στο πλάι τους για ό,τι και όποτε μας χρειαστούν.

1aepal1epal2epal

Τελευταία Ενημέρωση στις Παρασκευή, 05 Απρίλιος 2024 09:54