Αρχική σελίδα Δραστηριότητες Εκπαιδευτικές ΓΡΑΜΜΑ ΑΠΟ "ΠΟΛΕΜΙΚΟ ΜΟΥΣΕΙΟ" ΓΙΑ ΣΕΝΑ

ΓΡΑΜΜΑ ΑΠΟ "ΠΟΛΕΜΙΚΟ ΜΟΥΣΕΙΟ" ΓΙΑ ΣΕΝΑ

Αγαπητέ  φίλε ? μαθητή,

Καταρχήν, να σου συστηθώ : λέγομαι  «Πολεμικό Μουσείο» και βρίσκομαι στην Γρ. Λαμπράκη 4 στο κέντρο της Θεσ/νίκης.

Νιώθω την ανάγκη να σε συγχαρώ που είσαι μαθητής εσπερινού Γυμνασίου, αφού ξέρεις να αγωνίζεσαι, έμαθες να «κυνηγάς» τη γνώση και είσαι παιδί γεμάτο από εμπειρίες ζωής.

Η επίσκεψη σου, λοιπόν, στο σπίτι μου μαζί με την «οικογένειά» σου είναι για μένα μεγάλη τιμή. Για αυτό, και εγώ ?

1. vανοίγω σήμερα αποκλειστικά για σένα και τους «δικούς σου»
  2. vθέλω να σε «ταξιδέψω» σε διάφορες ιστορικές περιόδους απ΄την αρχαιότητα μέχρι τις μέρες μας?.
  3. vεπιθυμώ να σου γνωρίσω από κοντά περίπου 10.000 κειμήλια που σχετίζονται με τη Νεότερη και Σύγχρονη Ιστορία της Ελλάδας
  4. vμε τη βοήθεια του ξεναγού μου θα σου «διηγηθώ» ανεπανάληπτες ιστορίες     για τον τόπο όπου γεννήθηκες ή μένεις

Ραντεβού, λοιπόν, στις 25/02/2016 στο πανέμορφο προαύλιο μου, όπου θα έχεις την ευκαιρία να δεις τεθωρακισμένα οχήματα, μαχητικά αεροπλάνα κ.α.

Θα σε περιμένω?

Υ.Γ. : Να θυμάσαι ότι η επίσκεψή σου σ? εμένα είναι ένα διαφορετικό ?«μάθημα» και μια μοναδική εμπειρία για όλους!!!

Τελευταία Ενημέρωση στις Παρασκευή, 10 Ιούνιος 2016 17:17